‘Begin oktober? Dat gaat lukken. Leuk! Zin in.’
Ik ben blij. Mijn proeflezers kijken er stuk voor stuk naar uit het manuscript van mijn tweede boek te lezen.
Vóór begin oktober, want dan ga ik een weekje naar Texel om te schrijven.
Niet zomaar schrijven. Ik ga het commentaar van mijn proeflezers verwerken. Ik ga mijn boek afronden.
Ik stap op de boot naar de overkant met goed gezelschap en kom terug met een manuscript met een strik erom (nog steeds met goed gezelschap).
Leuk! Daar heb ik zin in.
Maar deze week heb ik al meerdere appjes ontvangen.
‘Ik moet lezen voor mijn lijst en ik heb geen tijd meer voor je manuscript. Kan je het aan iemand anders vragen?’
‘Sorry, ik heb het te druk. Ik zal kijken hoever ik kom, maar ik kan niks beloven.’
‘Weer opstarten op school kost me meer energie dan ik had verwacht. Het spijt me.’
Het is deze week Boekenweek voor jongeren van 15 – 18 jaar oud en ik vraag me af: welke jongere heeft het deze maand níet te druk met opstarten?
September is niet de beste maand is om een boekenweek te organiseren. Jongeren hebben geen tijd. Zeker niet om te lezen.
September is druk.
Ik las in de Volkskrant het artikel Waarom jongeren minder lezen (en niet omdat ze er te lui voor zijn).
Ze willen wel, die jongeren. Ze weten hoe fijn het is om te verdrinken in een boek.
‘Terwijl er uit lezen zo veel plezier te halen is. Ergens denk ik dat we ons dat nog kunnen herinneren,’ schrijft de journaliste.
Het past niet in hun agenda, op hun prioriteitenlijstje, tussen hun Netflix-series door.
Het artikel leverde een goed gesprek op met mijn dochter van 22 jaar. Waarschijnlijk zal ze mijn tweede boek pas zal lezen als het in de winkel ligt. Dan moet ze wel. Dan heeft het prioriteit gekregen.
Ik zie hoe druk ze het heeft deze maand. Het is goed.
Gelukkig zijn er een paar proeflezers overgebleven. Zij die er tijd voor maken. Met hun commentaar zit ik straks op de boot naar Texel.
Mijn boek afschrijven.
Het boek dat volgend jaar zal verschijnen.
Als het maar niet in september uitkomt, want dan weet ik nu al: er is geen jongere te vinden is dan tijd heeft om het te lezen.
P.S. Ter ere van de Boekenweek voor jongeren verloot ik op 27 september een exemplaar van mijn eerste boek Privacy Live. Schrijf je in voor mijn acht e-mails met tips voor lezers en je doet automatisch mee.